دیسک گردن

دیسک گردن یا همان فتق کمر که در اصطلاح عامیانه همه افراد آن را دیسک کمر می شناسند یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد از آن رنج می ‌برند. بالشتک هایی که در بین نخاع و ستون فقرات در بین مهره‌های فقرات وجود دارد اگر دچار بیرون زدگی شود باعث به وجود آمدن مشکلات […]

دیسک گردن

دیسک گردن یا همان فتق کمر که در اصطلاح عامیانه همه افراد آن را دیسک کمر می شناسند یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد از آن رنج می ‌برند.

بالشتک هایی که در بین نخاع و ستون فقرات در بین مهره‌های فقرات وجود دارد اگر دچار بیرون زدگی شود باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می ‌شود.

کم تحرکی از جمله دلایل اصلی دیسک گردن است. دیسک گردن یکی از معضلات بسیار بزرگ است که توانستند بیماری های مختلف را درمان کند.

کلینیک های مختلفی به از بین بردن و درمان دیسک کمر و گردن می پردازند ما در این مطلب می خواهیم شما را با درمان دیسک کمر بدون جراحی و جراحی و همچنین درمان دیسک گردن با لیزر درمان پارگی دیسک گردن و موارد دیگر آشنا کنیم.

برای اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنم که متن زیر را تا انتها مطالعه نمایید تا بتوانید بهترین راه ها را برای دیسک گردن پیدا کنید.

چه خدماتی در کلینیک فوق تخصصی دیسک گردن ارائه می گردد؟

چه خدماتی در کلینیک فوق تخصصی دیسک گردن ارائه می گردد؟
چه خدماتی در کلینیک فوق تخصصی دیسک گردن ارائه می گردد؟

خدمات مختلف که مربوط به دیسک گردن و کمر است می تواند کمک زیادی به از بین بردن مضرات و مشکلات دیسک کمر و گردن کند.

دیسک کمر می تواند بر روی ستون فقرات اثر بگذارد و با بیرون زدگی آن را درمان کند.

همانطور که می ‌دانید دیسک کمر و دیسک کردن اگر توسط پزشکان و کلینیک های با کیفیت و معتبر انجام نگیرد می‌تواند مشکلات فرد را چندین برابر کند.

بنابراین به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که در زمانی که می خواهید به درمان دیسک گردن بپردازید نزد بهترین پزشک بروید تا مشکلتان در کمترین زمان درمان شود.

فتق دیسک ستون فقرات

یکی از مشکلات اساسی که ممکن است برای افراد وجود بیاید این است که قسمت جلوی مانندی که در گردن و مهره های کمر وجود دارد ممکن است دچار بیرون زدگی شود و به این بخش آنالیز گفته می شود.

هنگامی که دیسک پاره شود ممکن است بخش اساسی از هسته آن دچار آسیب های می شود و باعث بی حسی در نواحی مختلف می شود افرادی که مبتلا به دیسک گردن می شوندهیچ گونه علائمی ندارد با استفاده از تکنیک های مختلف درمان می توانید به درمان آنها کمک کنید.

ستون فقرات همانطور که از نامش مشخص است از چند استخوان و چند مهره ساخته شده است.

دیسک گردن روی مهره های دیگر نگه داشته می شود هرچه بدن بی تحرک تر باشد درد آن افزایش پیدا می کند.

درمان غیر جراحی

درمان غیر جراحی
درمان غیر جراحی

درمان غیر جراحی از جمله درمان هایی است که اکثر متخصصان پیشنهاد می‌کنند.

درمان غیر جراحی در زمان اول پزشک با تجویز داروهای ضد التهابی و از بین بردن تورم کمک می‌کند سپس یک سری حرکات ورزشی می نویسد که با استفاده از آن درد کم می شود درمان غیرجراحی به از بین بردن بیماری ها ستون فقرات و کنترل آن کمک فراوانی می کند.

افرادی که از اسپاسم عضلانی رنج می برند با کمک این روش می‌تواند به درمان بیماری ها بپردازند با استفاده از این روش ها تا حدود زیادی مشکل دیسک گردن رفع می شود و دیگر نیازی به انجام عمل جراحی نیست.

درمان دارویی

از جمله درمان هایی که برای از بین بردن درد استفاده می شود درمان دارویی می باشد. درمان دارویی نام دیگر مسکن درمانی است با استفاده از دارو درمانی به روان شدن خون کمک فراوانی می‌کند.

استفاده از داروهای مثل ایبوپروفن و استامینوفن ناپروکسن و آسپرین به کم کردن درد کمک فراوانی می کند.

پزشک برای مدت کوتاهی داروهای مختلفی را تجویز می کند. البته این داروها عوارض مختلف دارد اما درد کمک فراوانی می کند. استفاده از داروهای مختلف به از بین بردن درد کمر بسیار کمک می کند.

عمل جراحی

عمل جراحی دیسک گردن به گونه ای که اعصاب را به حالت عادی برمی گرداند.

معمولاً در عمل جراحی دیسک گردن از دیسکتومی استفاده می کنند.

ضایعه های استخوانی پشت دیسک برداشته می شود و با استفاده از میکروسکوپ یا آندوسکوپ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر علامتی در بدن شما وجود دارد بهتر است قبل از عمل جراحی با پزشک در میان بگذارید و آزمایشات مختلفی را انجام دهید تا عمل شما به بهترین شکل صورت گیرد. همچنین در این عمل افرادی که از درد سیاتیک رنج می برند می توانند آن را درمان کنند.

آزمایش هایی که می تواند به تشخیص دیسک گردن کمک کند؟

تصویربرداری به کمک روش ام ار ای یکی از بهترین روش ها برای نشان دادن دیسک گردن است. سیتی اسکن دیگر روش است که امروزه بسیار رایج شده است و افراد زیادی از سی تی اسکن به منظور نشان دادن مشکلات نخاعی استفاده می کند.

سی تی اسکن مایلو گرافی یکی از بهترین سی تی اسکن هایی است که به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند حدود ۹۰ درصد افراد با استفاده از این روش می توانند به زندگی عادی شان برگرداند.

مراقبت های بعد از عمل

بعد از اینکه به درمان دیسک گردن پرداختید پزشک به شما توصیه هایی می کند بهتر است حتما در حین عمل جراحی دیسک گردن یک شخص را همراه داشته باشید همراه به شما کمک می کند تا کارهایتان را انجام دهید و در چند قدمی اتاق راه بروید.

بعد از ۲۴ ساعت به احتمال زیاد از بیمارستان مرخص می شوید. تا یک ماه از رانندگی کردن نشستن طولانی مدت و همچنین بلند کردن اجسام خودداری نمایید.

بهتر است برای بهبود درمان تاثیر نظر پزشکی یک سری حرکات ورزشی و فیزیوتراپی انجام دهید اینگونه مهره های کمر تان زودتر جوش می خورد و شما به حالت عادی برمی گردید.

درمان دیسک گردن با لیزر

درمان دیسک گردن با لیزر
درمان دیسک گردن با لیزر

یکی از بهترین روش هایی که به درمان دیسک کمر و گردن می ‌پردازد درمان با استفاده از لیزر است. ستون فقرات ممکن است دچار مشکلات زیادی شود.

دیسک گردن در فرد می تواند سیاتیک مشکلات زیادی را به وجود بیاورد با استفاده از عمل جراحی باز می تواند معایب بسیاری برای فرد به دنبال داشته باشد.

بنابراین در ۷۰ درصد موارد پزشک متخصص پیشنهاد می کند که دیسک گردن با استفاده از لیزر درمان شود.

در ابتدای کار توسط پزشک بیهوشی داروی آرامبخش به او داده می‌شود و با استفاده از روش به از بین بردن بافت دیسک کمر کمک می کند با استفاده از یک وسیله پروپ کوچک لیزری به بدن وارد می شود و با کمک تصویر برداری به دیسک آسیب دیده هدایت می شود ممکن است روی عصب فشار وارد شود.

هزینه درمان دیسک کمر و گردن

هزینه دیسک کمر و گردن با یکدیگر متفاوت است و بستگی به نوع تخصص پزشک دارد. هرچقدر تخصص پزشک بالاتر و تجربه او بیشتر باشد قطعاً هزینه دیسک گردن افزایش پیدا می کند.

دیسک گردن از جمله عمل هایی است که پزشک باید تبحر کافی داشته باشد هرچقدر تعداد روزهایی که در بیمارستان بستری می شوید بیشتر باشد قطعاً هزینه درمان دیسک کمر و گردن شما افزایش پیدا می کند.

در هنگام مبتلا شدن به دیسک گردن و دیسک کمر اصلاً نگران نشوید دیسک گردن هنگامی که شروع شد بهتر از زیر نظر پزشک فعالیتتان را به صورت موقت کاهش دهید.

یک حوله یا یک بالشت زیر قسمت های ستون گردن تان قرار دهید.

این روش کمک زیادی به از بین بردن درد می کند اگر می خواهید دیسک گردن تان از بین برود می تواند به دستورات پزشکتان گوش دهید معمولا توصیه می کنند که ۲۴ تا ۴۸ ساعت از یخ استفاده کنید.

کمپرس یخ به از بین بردن درد کمک فراوانی می‌کند و به شما کمک می کند که دغدغه گردن درد تان از بین برود و با خیال راحت سلامت به شما برگردانده شود.

مراقبت های خانگی جهت بهبود دیسک گردن

عملکرد تک تک مهره های ستون فقرات و دیسکی که در بین آنها قرار دارد نقش بسیار مهمی در روند فعالیت های روزانه افراد داشته و هر گونه درد و آسیب هر چند خفیف می تواند محدودیت‌ های زیادی را به همراه آورد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد حتی در سنین جوانی آن را تجربه کنند دیسک گردن می باشد که معمولا به دلیل ضعف عضلات و یا انجام فعالیت های نامناسب چنین اتفاقی رخ می‌ دهد.

اما امروزه پزشکان در کنار روش های درمانی موثر به افراد توصیه می‌ کنند که با چند مراقبت ساده روند بهبود دیسک گردن را سرعت داده و از شدت گرفتن درد و آسیب‌ های بیشتر جلوگیری خواهند کرد.

پزشکان توصیه دارند که حتماً از روش های مناسب برای ماساژ دادن عضلات گردن استفاده کنید.

تقویت عضلات اطراف مهره ها باعث میشود تا هرگونه فشار مضاعف از روی دیسک برداشته شده و افراد در طی روز تنش، فشار و درد بیشتری را در ناحیه گردن تجربه نخواهند کرد.

البته بهتر است که اگر برای مدت طولانی در حالت نشسته و ایستاده قرار دارید و یا از وسایلی مانند کامپیوتر یا موبایل استفاده می کنید در فواصل زمانی کوتاه زمانی را به استراحت اختصاص داده تا از آسیب بیشتر به ستون فقرات و دیسک گردن جلوگیری شود.

استفاده از انواع بالش های طبی و اصلاح وضعیت نشستن و خوابیدن به درمان دیسک کمر کمک زیادی می کند.

لازم است بدانید که اگر دیسک ها در مرحله تورم درمان شوند عوارض جدی تر را در پی نداشته و اگر دیسک گردن دچار پارگی شود قطعا به فرایندهای درمانی تخصصی تر نیاز است تا بتوانید درد و آسیب ناشی از این عوارض را بهبود ببخشید.

اگر احساس می کنید که شدت درد در ناحیه گردن بسیار زیاد است می توانید با استفاده از انواع کمربندهای طبی برای ساعاتی از روز از ایجاد فشارهای بیشتر بر روی گردن جلوگیری نمایید.

توجه داشته باشید که این گردنبندها وضعیت گردن را به حالت ثابت نگه داشته و اجازه نمی دهد که شما بیش از حد به عضلات و دیسک گردن فشار وارد کنید.

از طرف دیگر متخصصان استفاده از روغن های گیاهی را برای ماساژ مناسب دانسته و معتقدند که ترکیب روغن سیاه دانه و روغن زیتون می تواند کمک زیادی به تقویت عضلات و عملکرد بهتر آنها کند.

اگر عضلات ناحیه گردن عملکرد و سلامت کامل داشته باشند فشارهای مضاعف برداشته شده و دیسک ها کمترین میزان آسیب را متحمل میشوند.

پزشکان و متخصصانی که فرآیندهای درمانی را جهت بهبود دیسک گردن به افراد ارائه می دهند.

در کنار دارو درمانی و مراقبت های خانگی انجام چندین ورزش کششی مناسب را طبق اصول به افراد آموزش داده که به مرور زمان با انجام پیوسته آنها می توانید تا حد زیادی آسیب پیش آمده در دیسک گردن را بهبود ببخشید.

البته توجه داشته باشید که این فرآیندهای کششی و ورزشی باید با دامنه حرکتی درست انجام شود در غیر این صورت می‌ تواند میزان آسیب ها را بیشتر کند.

دیگر روش های درمانی مانند تحریک الکتریکی اعصاب از طریق پوست، طب سوزنی و سایر فرایندهای سنتی می‌ توانند روشی موثر بر درمان دیسک گردن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
ارتباط از طریق واتساپ
اینستاگرام دکتر