میگرن یکی از بیماری های بسیار شایع عصبی به حساب می‌آید که درد بسیار شدیدی را دارد.

در این مقاله می خواهیم در رابطه با راه های درمان میگرن و تغییرات در سبک زندگی شما با شما عزیزان صحبت کنیم برای اطلاعات بیشتر به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنم متن زیر را تا انتها بخوانید تا بتوانید با میگرن به راحتی مقابله کنید.

درمان میگرن به چه شکل است؟

درمان میگرن به چه شکل است؟
درمان میگرن به چه شکل است؟

همانطور که می دانید میگیرن یکی از بیماری‌های بسیار شایع در جهان و یکی از انواع سردرد های مقاوم به درمان است که باعث به وجود آوردن دردهای ضربان دار از شدت متوسط تا بسیار شدید می‌گردد.

سردرد های میگرنی از ناتوان کننده ترین سردرد ها به حساب می آید و اغلب با حالت تهوع افزایش حساسیت و استفراغ همراه هستند.

به شدت شاهد وجود میگیرن در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی هستیم. با رسیدن به سن ۵۰ سالگی کمتر ایجاد می شود و کمتر سردرد حاکم می‌ شود.

میگرن اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند بنابراین بهتر است اگر احساس کردید که به میگرن مبتلا شد حتماً به پزشک مراجعه کنید.

تشخیص میگرن

اگر در خانواده شما یکی از افراد نزدیک مثل مادر یا پدر شما از میگرن رنج می ‌برد بهتر است اگر از دردهای خفیف در سر رنج می برید برای چکاپ به یک دکتر فوق تخصص درد یا یک دکتر مغز و اعصاب برای از بین بردن سردرد های احتمالی مراجعه کنید.

میگرن کمک زیادی به از بین بردن عصب های جسمی و عصبی می کند اگر وضعیت شما به هر دلیلی غیر معقول یا پیچیده است یا از درد های مختلف رنج می برید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از ام آر آی استفاده کنید.

مطالعه بیشتر  درد لگن و باسن

ام ار ای یکی از بهترین روش ها برای تشخیص درد ها می باشد. اسکن یا ام ار ای به پزشکان کمک می کند که بسیاری از مشکلاتی مثل خونریزی در مغز تومورها سکته ها را به راحتی پیش بینی کند و جلوی بسیاری از آنها را بگیرد.

راه های درمان میگرن

راه های درمان میگرن
راه های درمان میگرن

راه های درمان میگرن بسیار مختلف است. هدف اصلی راه های درمان میگرن بهبود روابط زندگی است.

افرادی که به میگرن مبتلا می شوند به راحتی نمی تواند به انجام کارهای روزانه شان بپردازند و معمولا با استفاده از داروها به بهبود عملکرد شان می پردازد پزشکان در درمان میگرن به افراد کمک می ‌کنند تا بسیاری از مشکلاتشان درمان شود.

میگرن انواع اقسام مختلفی دارد و این دردها و علائم بستگی به نوع میزان مشکلات دارد.

اگر شما از حالت تهوع استفراغ رنج می برید میگرن شما رو به حالت شدید دارد راه های درمان این است که به فوق تخصصان و متخصصان مراجعه ‌کنند و از توصیه هایی که به شما می کنند عبارت هستند از: داروهای مسکن تزریق سم بوتولونیوم طب سوزنی و تغییر در سبک زندگی.

درمان سر درد میگرنی

از دیگر راه‌ های درمانی که برای درمان سردردهای میگرنی معمولا تجویز می شود:داروهای مسکن یکی از بهترین عوامل برای از بین بردن درد ها است.

یکی از رایج ترین این داروها عبارت هستند از: آسپرین، ناپروکسن، ایبوپروفن و استامینوفن هر کدام از این داروها برای از بین بردن درد های میگرنی استفاده می شود.

اگرچه ممکن است عوارضی هم به دنبال داشته باشد این عوارض عبارت هستند از:

بنابراین اگر هر یک از این مشکلات را دارید حتما با پزشک مشورت کنید. علاوه بر استفاده بیش از حد این داروها ممکن است میگرنتان را بدتر کند.

افرادی که مشکلات زمینه ای دارند اگر به میگرن دچار شدن بهتر است به پزشک مراجعه کند. دسته دیگری از داروها که برای درمان میگرن استفاده می شود ویتامین ها هستند این دارو به از بین بردن درد کمک فراوانی می‌ کند.

مطالعه بیشتر  تزریق دیسکوژل

روش دیگری که معمولاً پیشنهاد می شود و حتماً باید زیر نظر پزشک متخصص استفاده شود تاثیر سم بوتولونیوم است.

بوتولونیوم از سم هایی است که از پیشروی میزان میگرن جلوگیری می کند به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید توسط پزشکان متخصص و افرا غدد فوق تخصص مغز و اعصاب تزریق شود.

این روش کمک زیادی به از بین بردن بیماری ها می کند همچنین مواد تزریقی  سم بوتولونیوم کمک می کند که از عصب تحلیل شده از بین برود و مولکول ها مفید ترشح می کند.

این سم درد زیادی را ایجاد نمی‌ کند و به فلج کردن عصب های ناحیه سر و عصب های میگرنی می پردازد و کمک زیادی به از بین بردن درد می کند.

درد ها انواع و اقسام مختلفی دارند و بسیار به از بین بردن درد ها کمک می کند.

یکی دیگر از روش هایی که امروز بسیار استفاده می شود طب سوزنی است که یکی از روش هایی است که پیدایش آن به کشور چین بر می گردد.

در کشور چین برای از بین بردن میگرن ها و غلبه بر درد میگرن در طب سوزنی استفاده می شود با استفاده از ام آر آی نقاطی را مشخص می‌کنند و با استفاده از سوزن هایی به از بین بردن درد می پردازد.

یکی از روش هایی که پزشکان پیشنهاد می کنند استفاده از تغییراتی در رژیم غذایی و تغییراتی در سبک زندگی هستند که می‌توانند به از بین بردن علائم کمک کند.

اگر شما بتوانید مدیریت استرس داشته باشید و تکنیک هایی را برای انجام از بین بردن درد انجام دهید به راحتی می توانید به میزان دردتان غلبه کنید.

مبتلایان می توانند با استفاده از روش های مثل استراحت کردن در اتاق تاریک، ماساژ دادن سر و قرار دادن پارچه خنک کننده در قسمتی از پیشانی خود به کم کردن سردرد میگرنی کمک کنند.

مطالعه بیشتر  ارتوکین تراپی زانو و شانه

بهتر است افرادی که میگرن دارند زیاد نخوابند یا کم نخوابد زیاد خوابیدن و کم خوابیدن ممکن است مشکلات زیادی را در سرها ایجاد کنند.

سعی کنید در هر روز یک وعده غذایی را در وعده مشخص قرار دهید و مقدار زیادی آب بنوشید. یک دفترچه مخصوص سردرد هایتان داشته باشید حتماً در این دفترچه تمام روزها و ساعت هایی که به سردرد مبتلا شده را یادداشت کنید.

اینگونه بسیاری از مشکلات تان از بین می رود به طور منظم ورزش های هوازی انجام بدهید ورزش کمک زیادی به از بین بردن تنش های عصبی می کند.

استرس شما را از بین می برد و در صورت موافقت پزشک حتماً به سونا بروید.

استفاده از سونا به کم شدن درد کمک می کند. اگر می خواهید بر دردهای تان غلبه کنید بهتر است به صورت مداوم توسط یک پزشک ماهر و متعهد ویزیت شوید.

علائم و نشانه های میگرن

علائم و نشانه های میگرن
علائم و نشانه های میگرن

علائم و نشانه های میگرن با هر فردی متفاوت است ولی معمولا علائم زیر را همه افراد دارند.

در همه افرادی که میگرن دارند دیده می‌ شود. افرادی که میگرن دارند به صورت مختلف در صحبت کردن شان با مشکل روبرو می ‌شوند.

افرادی که میگرن دارند ممکن است به صورت مداوم احساس مور مور شدن یا سوزن سوزن شدن در قسمت پس سرشان داشته باشد که در اشکال مختلف نوارها و لکه های روشن در قسمتی از سرشان نمایانگر می شود.

افرادی که میگرن دارند ممکن است در قسمتی که درد شدید دارند دچار چروکی پوست یا ریزش شدید مو شود به دلیل اینکه در این ناحیه به فولیکول های مو ممکن است اسیب وارد شود میگرن در هر فرد با فرد دیگر متفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *